Florbalová akademie

Pro žáky základních škol jsme připravili Florbalovou akademii. Sportovní lekce plné všestranného pohybu, her a aktivit nejen s florbalkou budou probíhat během školního roku v době družiny. Budeme rádi, když se spolu s námi budete bavit pohybem. Tréninky probíhají přímo ve škole. Trenér vyzvedává děti v družině a po kroužku je tam opět dovede. Mimo to je možný i samostatný příchod a odchod.

Hlavním cílem Florbalové akademie je seznámit děti se sportem, zdokonalovat základní pohybové dovednosti a naučit je základní florbalové schopnosti (práci s florbalkou a míčkem, vnímání kolektivní hry, základní pravidla florbalu atd.). U všech dětí dbáme na správnou koordinaci těla a celkovou sportovní všestrannost.

Standardní trénink v rámci florbalové akademie začíná rozcvičením dětí v podobě různých pohybových her a pomocí základní zjednodušené atletické abecedy. Následuje část tréninku, která je zaměřena na florbalová cvičení, která rozvíjí jednotlivé florbalové dovednosti (pro představu lze uvést například florbalový dribling statický a dynamický, vedení míčku, florbalové slalomy, přihrávky ve dvojicích apod.). Všechny nácviky se trenér snaží provádět zábavnou formou (např. soutěže ve skupinkách). Jednotlivá cvičení na sebe navazují dle základní florbalové metodiky. Poslední částí tréninku je samotná florbalová hra, do které se snažíme přenést nově naučené dovednosti.

Mimo tyto florbalové aktivity zařazujeme do tréninku i prvky z jiných sportů. Snažíme se, aby naše tréninky byly pro děti především zábavou a pokoušíme se tak u nich budovat kladný vztah ke sportu obecně.

Potřebné vybavení – co si vzít sebou:

  • sportovní oblečení do tělocvičny (jako na tělocvik)
  • pevná obuv do tělocvičny (nebarvící, minimálně dle požadavků školy na výuku tělesné výchovy)
  • pití v uzavíratelné lahvi
  • florbalka (kdo má vlastní) – na tréninku budou florbalky na půjčení, nicméně do budoucna doporučujeme pořídit vlastní – s výběrem rádi poradíme. Všichni členové Florbalové akademie FBK Hořice mají slevu na florbalové vybavení u společnosti EXE sport, florbalku tedy můžete zakoupit tam (informace, jak uplatnit slevu obdržíte v průběhu 1. pololetí emailem).

Veškeré další tréninkové vybavení a pomůcky na florbalový kroužek zajistíme.