108_20240110_170433.jpg

Dívky přivezly z krajského kola ČEPS Cupu bronz!

Ve středu 10.1. se konalo v Předměřicích krajské kolo turnaje základních škol ČEPS Cup, do kterého postoupilo z podzimních okresních kol 6 nejlepších družstev v kraji. Jedním z účastníků bylo i družstvo z hořické ZŠ a MŠ Na Daliborce.

Do Předměřic vyrazilo celkem 10 dívek navštěvujících 3.-5. třídu ZŠ Na Daliborce s paní učitelkou Sabinou Osičkovou. Z toho hned 4 jsou hráčkami našeho klubu! Hanku Rainovou, Sáru Babákovou a Lauru Jansovou z U10 doplnila ještě Alička Čížková z U11! Doma s teplotou musela bohužel zůstat Amálka Kulhánková.

V prvním zápase čekal naše hráčky soupeř z Červeného Kostelce. Moc jsme nevěděli, co od zápasu očekávat, protože na krajském kole jsme ještě nikdy zastoupení neměli. Naše holky se toho však nezalekly a soupeře po většinu času mírně přehrávaly. Co nám ale vůbec nešlo, byla střelba. Míčky létaly všude možně, jen do branky se žádnému spadnout nechtělo. Ale protože ani Emma Kuželová, která se postavila poprvé v ostrém zápase do branky, žádný míček za svá záda nepustila, brali jsme první bod za remízu 0:0.

Ve druhém zápase nás čekal o poznání silnější soupeř. Holky z Rokytnice v Orlických horách dorazily sice jen s pěti hráčkami do pole, ale kvalitu měly o poznání větší než předchozí soupeř. Utkání bylo hodně vyrovnané, ale nám se opět nedařila střelba a když už Alička vyslala konečně pěknou střelu na branku, skončila po teči rokytnické brankářky na tyčce! Soupeřkám se bohužel jednou podařilo míč do naší sítě dostat, a tak z toho byla tentokrát prohra.

Ve třetím zápase nás čekal nejsilnější tým turnaje - ZŠ Cerekvice nad Bystřicí. V okresním kole jsme od nich dostali 4 góly za 2 minuty, tentokrát to Cerekvici trvalo celý zápas, než se na toto skóre dostala. Prohra 0:4 sice vypadá hrozně, ale oproti podzimu jde o výrazné vylepšení jak hry, tak výsledného skóre.

Do 4. zápasu jsme nastoupili proti holkám z Deštného, kterých bylo málo. A tak jsme si řekli, že je prostě uběháme! A tak naše holky běhaly, makaly a braly soupeřkám jeden balón za druhým. No a světe div se! Konečně se nám povedlo dát gól! Naši střeleckou smůlu protrhla Alička a zanedlouho lovila brankářka míč ze sítě podruhé po střele Elen Famfulíkové. Výhra 2:0 byla na světě a my byli hned o trochu veselejší.

V posledním zápase nás čekala Rtyně v Podkrkonoší. Většina soupeřek byla o hlavu větších než my, ale to nás nezastavilo. Pokračovali jsme ve výborném fyzickém výkonu a šlo to! Alička kromě dvou orazítkovaných tyček trefila i zařízení, druhý gól přidala Darinka a skóre z naší strany uzavřela Sára! Soupeřky se vzmohly jen na snížení po závaru před naší brankou. Vyhráli jsme 3:1 a čekali, jak dopadne poslední zápas mezi Deštným a Kostelcem. 

O 3. místo nás mohla připravit jen výhra Kostelce o 5 a více branek. Nakonec překvapivě vyhrálo Deštné 2:0 a my se tak mohli zaslouženě radovat ze zisku bronzových medailí! Díky všem za nasazení, předvedené výkony a skvělou reprezentaci našeho florbalového oddílu!