Dorostenci na domácím turnaji soupeře nezaskočili

Dorostenci FBK Hořice se v neděli 12. března představili na domácím turnaji. Mladí hořičtí florbalisté se utkali s týmy z Letohradu a České Skalice. Jak si vedli a jaké byly jejich výsledky?

V předposledním turnaji sezony dorostenci doufali, že na dobře známém hřišti překvapí favority a urvou tak minimálně 3 body, jako se jim to podařilo při minulém domácím turnaji, kdy porazili tehdy druhou Rtyni v Podkrkonoší.

Postupně nás čekal tabulkově druhý FBC Letohrad a Hvězdy Česká Skalice. Vzhledem k našemu postavení v tabulce byli oba soupeři velkými favority.

V prvním zápase se to i potvrdilo a občas až trapné chyby před naší brankou srazily náš výkon na konečných 1:7 pro soupeře. Obraz hry sice tomuto výsledku neodpovídal, předvedli jsme i slibné akce, ale na to se historie neptá. Velkým pozitivem utkání je první trefa novice v týmu Jakuba Miča, který se prosadil během pár minut na hřišti.

V druhém zápase jsme bojovali mnohem lépe a při vedení 1:0 hráli velmi dobře. Soupeře jsme nepouštěli do nebezpečných akcí a sami ohrožovali branku. V půlce první třetiny se ale vše pokazilo a inkasovali jsme rychlé 4 góly z 5 střel. Ve druhé třetině jsme soupeře dokonce přestříleli, ale zase nám o jeden gól odskočil. I přes slušný výkon jsme prohráli i druhý zápas a usadili se tak na poslední místo v tabulce.

Poslední turnaj hraný za 14 dní tak bude závěrečnou možností, jak zabojovat a odpoutat se ode dna.