129_20240421_213609.jpg

Dračí ligové hlášení Přípravky U8 – díl čtvrtý

Haló, haló, další hlášení z našeho výjezdu, tentokrát do města perníku a dostihových koní – tedy do Pardubic, na náš 4. ligový turnaj, v němž došlo k měření sil s dvěma družstvy České Skalice, Titány Pardubice a také na dračí souboj mezi našimi dvěma družstvy, které jsme na turnaj měli přihlášené.

Ano, je to tak, Draků se nahlásilo tolik, že jsme mohli přihlásit další družstvo navíc!

Modré družstvo hrálo ve složení: Štěpánka H., Eli a Ríša N., Maty N., Fíla S. a Sam G. Nesmíme zapomenout také na naše druhé družstvo, Zlaté, ve složení: Lukáš L., Alex N. Lexík D., Štěpán R. (mimo jiné s obětavým tatínkem o berlích, který přijel také podpořit), Jáša J., Míra T., David Š., Honzík a Vilda V.

Dalším ukázněným týmem byl tým rodičů, který nás podporoval na tribunách a bylo slyšet fandění, za což velice děkujeme. Myslím, že to ocenily hlavně děti, které se mohly předvést před svými blízkými.

Po seznámení se s halou, rychlou rozcvičkou se bez otálení začalo hrát a musíme přiznat, že to mělo poměrně rychlý průběh a rychlé přecházení do jednotlivých zápasů na dvou hřištích. V prvních dvou zápasech se nám ustálila sestava Modrých, se Štěpánkou v brance a jejich trenérka Alča Ř. měla co dělat, aby zvládala jejich skvělou chuť ke hraní, přestože většina z nich měla v nohách sobotní turnaj v Náchodě. Jejich tempo bylo přímo dračí, i když si několikrát obrátili dresy – čímž mohli lehce zmást soupeře, ale i skauty, kteří jistě vyhlíželi budoucí reprezentanty!

Zlatí v prvních dvou zápasech nastoupili v brance s Álou N. a v dalších pak s Lukášem L. Jak jsme tak pozorovali hru, musíme říci, že je vidět, že už kluci mají zase trochu více zkušeností v hraní na turnajích, protože snaha a hra byla zase posunuta výše. Klukům se dařilo poměrně hodně obtěžovat gólmany na soupeřově straně. Šancí bylo velice mnoho! Skvělá práce Draci!

No a co říci na konec – v první řadě na závěr našeho turnaje byly slavnostně předány POHÁRY, které musel mít každý hráč ve své ruce. Na pondělním tréninku přineseme pro ostatní kluky a pak jej předáme do naší síně slávy.

A poslední odstavec je opakováním. Hlavní dík patří našim posilám, Drakům a jejich rodičům, prarodičům a tetičkám za to, že s námi do toho jdou a dovezou hráče na turnaj. Děkujeme! A tak si myslíme, že neděle – sice chladná, ale pro nás přesto hezká. A těch 10 000 opakování florbalových dovedností nás nakonec k mistrovství tohoto sportu dovede a už jich vlastně nějakou chvíli nezbývá těch 10 000, ale už méně. Bohužel, to ještě nemáme spočítané!

Takže mockrát díky za skvělou neděli a na viděnou zítra na tréninku a s hráči ročníku 2017 pak znovu za 14 dní na turnaji minipřípravky v Jičíně!!!

Trenéři: Alča, Alča a Libor