46_20230111_131300.jpg

Elévky vezou bronz z mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup

Hráčky FBK Hořice vyrazily o víkendu 6.-8. ledna za svým prvním florbalovým dobrodružstvím za hranice východních Čech. Ohlédnutí za úspěšným turnajem přináší trenérka Iveta Růžičková, jež je aktuálně nominovaná v anketě „Sportovec města Hořice 2022“.

Letošního ročníku turnaje se účastnilo celkem 54 týmů ve 4 kategoriích z České republiky, Slovenska a Polska. Dívky měly ve své kategorii G11 (rok narození 2011 a mladší) deset družstev a už od začátku bylo jasné, že medaile visí hodně vysoko. Po rozlosování skupin nás polil studený pot, protože jsme do skupiny dostaly tři elitní pražské týmy a jeden pro nás neznámý celek z Polska.

Výborné výkony v sobotní skupině

Byla to pro nás vhozená rukavice, a tak jsme se rozhodly alespoň potrápit soupeřky. Hned v prvním sobotním zápase s Black Angels Girls se nám však podařilo zvítězit 3:1. To bylo radosti.

Následoval Florbal Chodov. I když jsme do zápasu vstoupily vlažně a na začátku inkasovaly 2 góly, nedaly jsme se jen tak lehce a začaly bojovat naplno. Výsledek utkání jsme otočily v náš prospěch na 5:3. Opět zavládla v týmu nepopsatelná euforie.

A byl tu nejtěžší oříšek, do té doby neporažené - Spartagirls. Skóre znovu otevřel soupeř. Zápas byl velmi tvrdý a silový a nakonec skončil 3:1 pro Spartu. Ale nebylo se rozhodně za co stydět, jelikož jsme soupeřky také držely pod tlakem a v druhé půli to byla napínavá a vyrovnaná hra.

Na závěr prvního hracího dne jsme se setkaly v zápase s polským celkem PUKS Trzebinia G12, který jsme porazily suverénním výkonem 5:1.

Vzájemná utkání našich soupeřek ještě zamíchala kartami, a tak jsme na tom byly my, Florbal Chodov i Spartagirls po základní skupině bodově shodně. O konečném umístění rozhodlo až kritérium počtu vstřelených branek ve vzájemných utkáních, které nás zařadilo na neuvěřitelné 2. místo v tabulce.

Do nejlepší skupiny, kde se hrálo o medaile, postupovali oba vítězové základních skupin a lepší z 2. místa, což jsme byly my! Díky naší dobré střelecké mušce jsme se tak probojovaly do top 3 a nedělních bojů o medaile. Ještě dlouho jsme tomu nemohly uvěřit. Večer se u nás sice projevila obrovská únava a u Aličky i vysoká horečka, ale medaile byla na dohled!

Nedělní boj o medaile

Hned v neděli brzy ráno jsme nastoupily proti vítězi z druhé základní skupiny týmu FBC Draci. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a náročné, až v závěru jsme obdržely jednu branku. Zápas tedy skončil nejtěsnější možnou prohrou 0:1, což nás proti nejkvalitnějšímu týmu druhé skupiny zamrzelo.

Na závěr celého turnaje jsme se znovu setkaly s týmem Florbal Chodov, který měl tentokrát úspěšnější střelu a my prohrály 1:3. Výsledek tohoto utkání zároveň rozhodl o tom, že Chodov (který jsme v základní skupině porazily) celý turnaj vyhrál.

Smutek z prohraného zápasu se ale hned v průběhu závěrečného ceremoniálu proměnil v obrovskou radost při předávání medailí a bronzového poháru. Atmosféra byla ohromující, vítězky nás chválily a favoritky z Prahy byly z našeho výkonu překvapeny. Všechny jsme si oceňování neskutečně užívaly.

Velké poděkování patří všem našim sedmi hráčkám. Jsou to opravdové bojovnice a dělají čest svému týmu FBK Dračice Hořice. Do všech utkání vlétly s odvahou a obrovskou chutí nechat na hřišti úplně všechno. Dračice zvýšily povědomí o Hořicích nejen v Praze. Nyní už budou všichni vědět, že Hořice nejsou spojené pouze s trubičkami, ale také se tu hraje dobrý florbal.

Děkujeme i všem rodičům a fanouškům za jejich věrnou a nekonečnou podporu. Velmi nás svým fanděním podrželi a hnali kupředu. V neposlední řadě děkujeme městu Hořice za finanční podporu, díky které jsme se mohly této jedinečné akce zúčastnit.

Bronzová sestava: Adélka Malá, Alička Čížková, Amálka Růžičková, Anička Středová, Denča Rybová, Lucka Šafránková, Markétka Kuchtová

Trenérky: Iveta Růžičková a Irena Čížková