114_20240127_212823.jpg

Elévové se poprvé představili za hranicemi kraje!

V sobotu 27.1. vyrazila mladší polovina našich elévů na turnaj Pardubické ligy přípravek do Pardubic. I přes řadu omluvenek se nám podařilo dát dohromady 2 družstva. V tom prvním nastoupili kluci ročníku 2015, druhé pak bylo čistě holčičí. Každé z družstev se dvěma posilami z přípravky U9 odehrálo 5 zápasů.

Draci turnaj rozehráli s týmem Orlicka-Třebovska. Utkání nabídlo zajímavou podívanou, kdy se zpočátku hra přelévala ze strany na stranu. Postupem času jsme ale získávali na jistotě a naši mírnou převahu jsme byli schopni přetavit v góly. A protože Matěj pustil za svá záda jen jeden míček, měli jsme hned v prvním utkání důvod k radosti.

Ve druhém zápase jsme se utkali s nejlepším týmem na turnaji. Florbal Litomyšl měl v sestavě několik opravdu šikovných hráčů a přestože Jirka 2x chladnokrevně poslal míč za soupeřova brankáře a Matěj předváděl místy až zázračné zákroky, více radosti měli po závěrečném hvizdu hráči soupeře.

Po svačinové pauze nás čekaly 3 zápasy s domácími Pardubicemi – nejdříve proti nám nastoupil tým Sokolů C a poté HAGA bílí a HAGA zelení. Nutno říci, že tyto zápasy byly pro naše hráče odměnou za svůj přístup k tréninku i zápasům. V těchto zápasech se projevila naše dobrá fyzická kondice podpořená tím, že jsme celý turnaj odehráli na 3 útoky. Byli jsme včas u balónů, vyhrávali jsme osobní souboje a KONEČNĚ jsme byli schopni začít proměňovat své šance. Nakoplo nás trestné střílení, které bravurní kličkou proměnil Ríša. Naši hráči se pak radovali z jednoho gólu za druhým, zatímco Matěj si připsal 2 vychytané nuly.

Oproti chlapeckému týmu Dračice bojovaly už od začátku s mnoha absencemi a zdravotním stavem. Jen pro představu, Laura odehrála celý turnaj s naraženým kolenem (místy fialovo-zelené barvy), Sára v brance s bolavým kotníkem a Káťu zase během turnaje sužovaly žaludeční potíže. Přesto holky makaly naplno a se všemi soupeři odehrály vyrovnané zápasy.

Sice měly pomalejší rozjezd, a tak v prvním zápase byli o kousek lepší kluci ze Sokola Pardubice A, ale rozhodně nedaly svou kůži zadarmo! Ve druhém zápase se potkaly s Litomyšlí B, která podobně jako její A tým, hrála velmi dobrý florbal. Naše děvčata většinu zápasu odrážela útoky soupeře, přesto se několik míčků dostalo až do naší branky. Poslední 3 zápasy měly Dračice stejné soupeře jako Draci. A i holky si tyto zápasy nadmíru užily. Do střelecké listiny se zapsaly téměř všechny naše hráčky, třeba Ellča se trefila poprvé v kariéře!

Závěrem musíme pochválit všechny Draky a Dračice, kteří s námi do Pardubic vyrazili, a rodiče, babičky, dědečky a sourozence, kteří je přijeli podpořit. Oproti soutěži elévů, kde pravidelně hrajeme, mohli naši hráči konečně porovnat své kvality se stejně starými soupeři. A nutno říci, že se předvedli ve skvělém světle, což mnozí diváci náležitě ocenili. Získali jsme tak zdravé sebevědomí před dalším elévským turnajem, který nás čeká už za 14 dní.

No a pokud bude mezi hráči zájem, určitě do konce sezóny vyrazíme ještě i na turnaj přípravek!

Nastoupili jsme v těchto sestavách:
Draci: v bráně neuvěřitelně chytající Matěj Hošek, důrazní a ofenzivně ladění obránci Kryštof Zvoníček a Matyáš Hátle, precizní střelci a neúnavní dříči v útoku Jirka Měsíček, Filip Souček, Dominik Lukeš, Kryštof Kotík, Ríša Jansa a Ríša Novotný
Dračice: branku statečně hájila Sára Babáková, v obraně i přes bolest srdnatě bojovala Laura Jansová a ofenzivně naladěná Johanka Kameníková, v útoku střelecky excelovaly Amálka Kulhánková a Hanka Rainová doplněné o neuvěřitelně aktivní premiérovou střelkyni Ellču Novotnou a Káťu Vítkovou, která nechala na hřišti doslova všechno!