133_20240513_223415.jpg

Mladší žáci si odvezli z Náchoda stříbro!

Úspěšná ligová sezóna je u konce, ale chuť hrát je obrovská, a proto jsme se v sobotu zúčastnili se dvěma týmy turnaje O pohár zámeckého medvěda v Náchodě. Konkurence byla veliká. Potkali jsme se i se soupeři z jiných krajů, než se běžně setkáváme v soutěži a to byla výzva.

Náš mladičký a převážně holčičí tým modrých Draků bojoval na turnaji s obrovským nasazením. Podařilo se nám porazit hradecké celky a probojovat se zaslouženě v nelehké tabulce do play-off. Tam jsme ale narazili na vítěze druhé skupiny - SCC Semily. Makali jsme, ale na tohoto soupeře jsme nestačili. Celkové sedmé místo ze dvanácti bereme.

Tým zlatých Draků otevřel turnaj dvěma těsnými a trochu smolnými prohrami se Rtyní a již zmiňovanými Semilami. Gólových šancí bylo víc než dost, ale proměnit je se úplně nedařilo. Nenechali jsme se tím ale rozladit a ostatní zápasy ve skupině nám už neutekly. Třetí místo v tabulce nás poslalo do play-off proti soupeři z TJ Sokol Koberovy. Parádní kombinace podpořené výbornou prací Máry v bráně a na závěr ještě freestylovým nájezdem Matyho K. nás dovedly do semifinále. 

Tam jsme opět potkali tým SCC Semily, s kterým jsme ve skupině o gól prohráli. Atmosféra byla velkolepá. Naše holky a kluci z modrého týmu a rodiče překřičeli semilský kotel a hnali zlaté Draky do finále. Na hřišti jsme nechali vše a vysokou výhrou přehráli i do té doby suverénní Semily. Do posledního rozhodujícího duelu jsme nastoupili proti FBC Mohelnice. 

Na závěr turnaje nám však už nezbylo tolik sil. Soupeř hned na úvod utkání vstřelil rychlé góly a i když jsme potom zabojovali, skóre se nám bohužel ve velmi vyrovnaném souboji nepodařilo obrátit. Přebíráme stříbrný pohár, velmi děkujeme za servis a podporu rodičů, skvělou organizaci pořadatelům a z Náchoda odjíždíme nadšení a radostní. Velké poděkování všem našim hráčům a hráčkám, kteří se turnaje zúčastnili a na hřišti odvedli výbornou týmovou práci.

Trenéři: Iveta a Martin

Draci modří: Amálka, Barča Č., Lůca, Anička, Ondra, Jirka, Domča 

Draci zlatí: Mára, Šíma, Maty K., Fanda, Maty V., Fíla, Čenda.