118_20240214_121244.jpg

Mladší žáci U11 se zlepšují zápas od zápasu

Nedělní turnaj mladších žáků U11 v Hradci Králové by se dal rozdělit do 3 třetin.

V první části turnaje se kluci rozehřívali a oťukávali. Soupeřem nám byl Sokol Dvůr Králové a DONAP Česká Skalice. I když jsme zahájili oba zápasy úspěšnou střelou, byli naši soupeři lépe sehraní a střelecky dobře připravení.

Ve druhé části turnaje jsme se začali střelecky více projevovat i my. Opět jsme oba zápasy startovali vedením, takže soupeři se museli snažit dohnat náš náskok. Dostali jsme dokonce i šanci vyzkoušet si nájezd a tuto šanci jsme i využili a zvýšili tak svůj náskok ve vedení. Bohužel i tentokrát jsme ale své soupeře podcenili a skóre se otočilo v náš neprospěch. Soupeřem nám byly týmy IBK Hradec Králové a Cerekvice nad Bystřicí.

Poslední třetina turnaje by se dala nazvat zlomová. Taťkové si při pauze vychutnali v kantýně vepřový gulášek, maminy si daly kávu a něco sladkého a naši Draci si v šatně prostě řekli, že je na čase ukázat, co v nich je! Jako první tým proti nám nastoupil Sokol Chlumec nad Cidlinou. Opět jsme hru zahájili perfektním zpracováním míčku a zakončením střelou na bránu, která byla proměněná v náš prospěch. V tomto duchu jsme ale tentokrát pokračovali po celou dobu utkání a na střídačce byla hned znát bojovnější nálada. A ne jen tam, i naši fanoušci pookřáli! Do šaten jsme odcházeli spokojení a natěšení si užít poslední zápas s FbC Hradec Králové. Bojovnost a nadšení nám vydrželo i proti hradeckému týmu, kterému naši Draci pořádně naložili :) Jak se říká, to nejlepší na konec!

Věřím, že si tento závěr nedělního turnaje užili i fanoušci, kteří v první polovině už ani nedoufali, že se nám podaří odrazit se ode dna a dlouho nezapomenou na tak nečekaný zvrat a úžasný výkon našich florbalistů. Moc našim borcům děkuji za dobré výkony, nespočet střeleckých šancí a věřím, že v dubnu, kdy nás čekají poslední turnaje sezóny, budou všechny proměněny! A že budeme odjíždět domů ve stejné euforii jako tuto neděli.

Po hřišti běhali: Maty Bouz, Tobi Brada, Maty Erben, Ondra Gottvald, Alda Hypius, Dan Kotrbáček, Luky Šedlbauer, Domča Vaníček a Maty Vrabec
V bráně se vystřídali: Maty Vrabec, Maty Bouz a Alda Hypius
Ze střídačky to jistila: Alča Řepková