119_20240215_120957.jpg

Mladší žáci U12 vezou z Jičína 2 výhry a remízu

Druhý tým našich mladších žáků, který v letošní sezóně hraje Ligu mladších žáků 5+1, již od samého začátku předvádí velmi dobré výsledky ve čtvrtém koši a neúnavně bojuje o postup do vyššího koše, který byl již čtyřikrát ze sedmi kol skoro na dosah. Vždy ale bohužel malinký krůček chyběl. Stejně tomu bylo i tentokrát v Jičíně, kdy k postupu chyběly pouze dva góly.

V neděli ráno začaly zvonit telefony a děti se z turnaje omlouvaly, protože onemocněly. První tým mladších žáků U13 jsme naplnili kompletně a vydal se do České Třebové, ale pro tým U12 nám hráči chyběli. I tak jsme se tomu postavili a nedělní boje nevzdali. 

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu celku FBK Jičín Cipísci. A hned se konalo velké překvapení této sezóny. Tým, se kterým máme stále zápornou bilanci, se nám poprvé povedlo porazit. Radost byla veliká a dodala nám sílu do dalších zápasů. Ve druhém utkání jsme vyrazili do boje s Dobruškou, se kterou se nám podařilo letos zvítězit pouze jednou a tak to i nadále zůstane. Dobruška se brzy dostala do vedení, ale my jsme se vyburcovali a také tři góly do soupeřovi branky trefili. Těsná prohra 3:4 nás zamrzela, ale ještě víc nás mrzelo, že si Lucka poranila koleno. 

Do hry nás už zbylo opravdu málo. Zamíchali jsme se sestavou a do třetího utkání naskočili proti FBC Trutnov. Tento zápas byl od začátku až do konce pevně v našich rukou. Na závěr svítilo na časomíře skóre 7:1. Teď si rychle odpočinout a zvládnout ještě poslední zápas proti FBK Kobra Tatran Hostinné. Už od začátku bylo jasné, že toto utkání nebude jednoznačné, když se proti naší hrstce hráčů postavil čtráctičlenný tým. Bojovali jsme, co to jen šlo, ale síly už ubývaly. Nakonec z toho byla pouze remíza 2:2 a trošku zklamání na závěr, jelikož tento tým jsme doposud vždy porazili.

Ale nebylo proč smutnit. Za nás trenéry to v neděli byl úžasný výkon a předvedli jsme maximum, co jsme mohli. Rádi bychom proto pochválili Fílu B. za jeho dravou hru, krásné góly a dlouhodobou oddanou výpomoc u U12, Vikču za její důslednou obranu, góly z půlky hřiště a tvořivost hry, Adélku za bojovný přístup, velký tah na branku a týmovost, dále Maxe, Aličku a Patrika za bojovnost a hru v útoku a v neposlední řadě Fandu D., Lucku a Aničku za opravdu výbornou práci v obraně. Nesmíme také zapomenout na Amálku, která statečně ochraňovala naši branku.

Děkujeme velmi za příjemný florbalový den, hlasitou podporu na tribuně od našich fanoušků, fotodokumentaci a zpravodajský servis a těšíme se 24.3. na dalším turnaji v Trutnově - tentokrát snad již v plné sestavě.

Trenérky Ivča a Irča