Mladší žáci U13 porazili lídra soutěže!

Před dvěma týdny uspěli hořičtí mladší žáci U13 na domácí půdě a díky výhrám (6:3 s Orlicko-Třebovskem a 5:4 s Všestarami) a remízám (2:2 s Přeloučí i s HAGA Pardubice) potřetí pronikli do 1. koše mezi nejlepší týmy ligy.

V neděli 7.4. jsme tak vyrazili směr Skuteč pevně odhodláni tentokrát první výkonnostní koš udržet, protože další šanci už v této sezoně nedostaneme. Sice jsme letos dosud uhráli proti čtyřem top družstvům jen 3 remízy z devíti zápasů, ale nasbírali jsme přitom cenné zkušenosti. Jak jsme s nimi naložili?

V 9:40 jsme nastoupili proti Jičínu. V hale už tou dobou začínalo být nesnesitelné vedro. Díky odpovědnému bránění a individuální šikovnosti v útoku jsme výsledek od začátku drželi pevně v rukou. Až drobné zaváhání našich hráčů pár minut před koncem připravilo Máru o čisté konto, ale radost z vítězství 3:1 nám to nezkazilo.

Naším dalším soupeřem byl Hradec Králové. Letošní vzájemnou bilanci (dvě remízy) jsme nevylepšili. Hradečtí byli všude o krok napřed, na útočné půlce jsme si nedokázali pořádně nahrát. Výsledek 0:3 tak odpovídá předvedené hře.

Proti Pardubicím jsme ukázali mnohem lepší výkon. Rychlejší pohyb, náznak kombinací. Přehnaný důraz při bránění ale vedl k několika vyloučením. Dali jsme první gól, ubránili 2 minuty oslabení ve třech, Šimon H. proměnil nájezd, další oslabení už ale soupeř využil. Skóre 2:1 z poločasu jsme ve vítězství neproměnili. Pardubice ještě zvýšily tlak a otočily na 2:4. Přesto jsme museli naše hráče pochválit.

Domácí Skuteč, suverén letošní sezony s 10 výhrami v řadě a jen 5 prohrami z 35 utkání, už měla první místo jisté. I my jsme byli spokojení, Jičín prohrál i své zbylé 3 zápasy a sestupuje. To ale neznamenalo, že jsme se nechtěli poprat o vítězství. Florbal hrajeme pro sebe (a trochu pro naše věrné fanoušky-rodiče na tribuně) a na hřišti jsou nám nějaké tabulky ukradené.

Díky výborné osobní obraně jsme pokryli nejšikovnějšího hráče soupeře, dali jsme góly po nezištných přihrávkách a bojovali jsme jako Draci do poslední vteřiny. Obě družstva si sáhla na dno svých sil. Poslední zápasy hracího dne bývají o vůli a tentokrát jsme chtěli víc my. Odměnou nám byla výhra v poměru 4:3 a cenný skalp nejlepšího týmu této sezóny!

Hráli: Mára, Markét, Denča, Čenda, Šimon T., Šimon H., Maty K., Matěj S., Fanda M., Maty V., Kryštof a Filip Č.

Na lavičce jim cenné rady udávali: Martin a Týnka

Závěrečné kolo sehrajeme 28.4. v Pardubicích, držte nám opět palce, tentokrát bude ve hře celkové 5. místo v tabulce, které máme na dosah!