80_20230909_201447.jpg

Mladším žákům cinklo na Hradec Floorball Cupu zlato

V neděli se v Hradci Králové konal tradiční zářijový neligový turnaj, kterého se účastní týmy nejen z našeho regionu, ale vždy zavítá i nějaký tým přespolní. Na turnaj jsme letos za náš klub přihlásili v kategorii mladších žáků dokonce dva týmy - Draky zlaté a Draky modré.

Celkem o poháry a medaile bojovalo osm týmů (krom našich Draků to byly dva celky FbC Hradec Králové, Florbal Náchod, FBŠ Všestary, FbC Sokol Chlumec n. C. a Flobo Praha).

Draci zlatí nastoupili do turnaje s velkým elánem, týmovým duchem a touhou vybojovat medaili. Opravdu makali naplno a tvořili moc pěkné útočné kombinace. V obraně soupeře drželi a nepouštěli je do větších akcí. Případné střely likvidoval výborný gólman Mára. Opravdu se dařilo. Zlatí vyhrávali jeden zápas za druhým a měli pěkně našlápnuto. Krásnou vložkou turnaje bylo derby našich dvou hořických týmů, které bylo po celou dobu velmi vyrovnané a remízou i skončilo. V posledním zápase se zlatí setkali s družstvem Náchoda, což bylo vlastně takové finále turnaje, kde už našim k celkovému vítězství stačila pouhá remíza. Utkání odstartovalo ve velkém tempu a ze začátku bylo celkem vyrovnané. Poté ale naši Draci šlápli na plyn a v druhé půlce soupeři gólově utekli. Zlatá medaile byla opravdu poctivě vybojovaná a zasloužená, a to nejen za výkon na tomto turnaji, ale za práci v celé loňské sezóně. Ocenění za nejlepšího brankáře turnaje si převzal Mára Doleček a nejlepším hráčem byl vyhlášen Šíma Heligr.

Draci modří, mladší kolegové Draků zlatých, nezačali turnaj úplně úspěšně. Nedůslednost v obraně přinesla bohužel dvě prohry a dále ještě smolnou remízu v zápase, v kterém si po celou dobu drželi modří několikabrankový náskok. Velkým zlomem se však stal vzájemný zápas se staršími kolegy, kde mladší modří neskutečně zabojovali a do tohoto utkání vložili úplně všechno. S Draky zlatými tak vybojovali cennou remízu a poté si s ostatními týmy již velmi dobře poradili. O fous to ale bohužel nestačilo na stupně vítězů a Draci modří si z turnaje odvezli čtvrté místo.

Velká pochvala pro oba týmy, a to konkrétně pro zlaté Draky za úžasnou týmovou spolupráci a pro modré Draky, kteří ještě před dvěma měsíci hráli za elévy, za jejich bojovnost a vydařenou premiéru v kategorii mladších žáků. Máme z vás velikou radost. Zároveň také velmi děkujeme našim úplně nejlepším fanouškům, kteří nás po celý turnaj podporovali. Před zahájením nové sezóny nás ještě čeká zastávka v Pardubicích 16.9. na Junior Sokol Cupu, tak nám přijeďte zase zafandit.

Trenéři: Iveta Růžičková, Milan Petrák
Draci zlatí: Marek Doleček, Šimon Matějíček, Matěj Včeliš, Filip Bureš, Šimon Heligr, Čeněk Růžička, Filip Čížek
Draci modří: Amálie Růžičková, Markéta Kuchtová, Denisa Rybová, František Man, Matěj Souček, Matyáš Krejčí, Kryštof Petrák