122_20240315_090724.jpg

Ohlédnutí za soustředěním na horách

Jarní prázdniny jsme zahájili soustředěním v Krkonoších. Kombinace přípravkářů, elévů a mladších žáků se ukázala jako skvělá volba. Trenéři Aleš, Mára, Lenka, Alča a Ivča připravili rozmanitý program.

Na úvod čekala všechny aktéry ta nejlepší, nejúžasnější, nejfenomenálnější a brzy i nejznámější hra Prase v žitě. Ani jedno triko nezůstalo suché, děti zúročily nejen své vědomosti, ale musely se i řádně hýbat a kdo se do té doby neznal, tak se zcela určitě během celovečerní akce seznámil.

Sobota byla věnována venkovnímu programu. Venkovní rozcvička, Černá Hora, lanovka, Pec pod Sněžkou, kupy sněhu, rozlámané pekáče, sjezd, sníh všude, vše mokré a běžící trenérky, … ale ani to naše borce neunavilo, takže na řadu přišla běhací chatová hra s úkoly, která měla hned pětici vítězů. Odměnou byl večerní program s kinem a popcornem.

Jelikož jsme florbalisté, další den už nás čekal dvoufázový trénink ve sportovní hale. 3 stanoviště, technika a hry nám vyplnily dopolední program. Odpoledne se šlo bobovat, ale jako překvapení pro účastníky to byla nakonec bobová dráha v Peci pod Sněžkou. Ani kilometry v nohách nezabránily účastníkům vynechat večerní diskotéku. Bublinková párty už je samozřejmostí.

I poslední den nás čekala rozcvička. Sluníčko svítilo, a tak měli účastníci připravenou florbalovou šipkovanou po okolí. Lýtka už bolela, ale i tak se nedaly skupinky přemlouvat a skvěle plnily nachystané úkoly v přilehlých kopcích. Po obědě hurá na trénink do haly a zlatým hřebem celé akce byl florbalový turnaj, kdy si zkušení kapitáni z mladších žáků vybrali své týmy a na program přišel velký a tuhý boj o odměny.

Velké díky patří městu Hořice za možnost zapůjčení vícemístného auta, dále děkujeme Penzionu Říp za opět skvělé ubytování, stravu a servis. Nejvíce však děkujeme všem rodičům, trenérům a florbalistům, kteří se nás ptali, proč takové soustředění není po celé prázdniny a třeba i ty letní. :-D

A na závěr vzkaz pro všechny ty, kteří se nám smáli, že vyrážíme na soustředění s pekáči: Kdo říká, že není na horách sníh, ten ho jen neumí hledat!