50_20230202_141538.jpg

Ohlédnutí za turnajem elévek a mladších žáků

Naše nejvíce obsazená spojená kategorie pod vedením Ivči, Martina, Irči, Petra a Milana hraje prakticky každý víkend. Přečtěte si o jejich zatím posledních turnajích, které se konaly 21. a 22. ledna.

V sobotu 21. ledna jsme se vypravily za dívčím elévským florbalem s našimi Dračicemi do nové haly v Dobrušce. Byl to náš třetí turnaj v sezóně a tentokrát jsme vyrazily ve velmi mlaďoučké formaci 2 elévky a 5 holčiček z přípravky. Ani v tomto složení jsme se našich soupeřek nezalekly a bojovaly jsme s velkým nasazením. Síly jsme poměřily se dvěma týmy z FBK Jičín, Orlicemi ze Rtyně v Podkrkonoší a domácí FBC Dobruškou. Nepodařilo se nám pouze jedno utkání, kdy nás šikovné soupeřky z Jičína doslova rozstřílely. Zato s Dobruškou jsme odehrály vyrovnaný zápas a ostatní dva zápasy byly v naší režii. Střelecky se prosadily nejen naše zkušené elévky, ale začínají se k nim přidávat i jejich mlaďoučké spoluhráčky z přípravky, z čehož máme velkou radost!

Neděle 22. ledna patřila ligovému turnaji mladších žáků v Trutnově, kam jsme vyrazili téměř v kompletní sestavě i se všemi našimi nováčky. Soupeři se na nás velmi dobře vyspali, takže jsme měli na hřišti hned od začátku hodně práce. Výkony je velmi těžké porovnávat, jelikož vždy stavíme za nás do hry dva vyrovnané týmy, které se na jednom hřišti postaví těm nejlepším od soupeřů a na druhém hřišti zbytku. Celkově se naši hráči prezentovali velmi dobře a hra byla zápas od zápasu lepší a lepší. Na hřišti se vydařila spousta pěkných útočných akcí a utkání s Trutnovem a Dobruškou jsme si florbalově užili. Velmi těžký byl na závěrečný zápas se Dvorem Králové, který byl herně opravdu tvrdý. Naštěstí jsme z něho na naší straně vyvázli ve zdraví a z Trutnova odjížděli v pořádku plni herních dojmů.

Velmi děkujeme všem hráčkám, hráčům, fanouškům a řidičům za pěkný florbalový víkend. Už teď plánujeme velmi intenzivní program i na dobu, až skončí ligová sezóna.