70_20230519_185918.jpg

PFC Spring - dívčí florbalové dobrodružství

Po lednovém bronzovém úspěchu našich Dračic na turnaji PFC Mini jsme tentokrát na jarní obdobu turnaje, PFC Spring, vytáhli i naše Draky. Na mládežnickém mezinárodním turnaji, kterého se účastnilo téměř 200 týmů z České republiky, Slovenska, Polska a Ukrajiny, měl náš klub zastoupení ve dvou kategoriích: B11 (chlapci 2011 a mladší, holky 2010 a mladší) a G11 (dívky 2011 a mladší).

Dračice již s turnajem měly zkušenosti ze zimy, ale naši Draci byli na tomto turnaji poprvé a také měli premiéru na velkém hřišti s pětkovým florbalem. Pojďme se podívat, jak se jim na turnaji dařilo.

Holky odstartovaly bezvadně vysokou výhrou 6:0 nad FbŠ Bohemians. Dále jsme v základní skupině měli tým z Říčan FBC Draci a polský celek PUKS Trzebinia II. Jelikož jsme věděli, že stříbrní Draci z lednového turnaje budou těžkým soupeřem, potřebovali jsme polský tým pro hladký postup do top 4 porazit. To se nám bohužel nepodařilo a s Polkami jsme remizovali až úplně neflorbalovým výsledkem 0:0. FBK Draci doopravdy byli dle našich předpokladů těžkým oříškem, a i když jsme v tomto zápase zabojovaly, nepodařilo se nám skončit s lepším výsledkem než 0:6. V tabulce jsme měli stejně bodů jako polský tým, ale bohužel při nás štěstíčko tentokrát tolik nestálo a o pouhou jednu branku v brankovém rozdílu jsme těsně skončili na třetím místě.

To nás odsunulo do bojů o celkové 5.-8. místo. Bylo to trošičku zklamání, které ale brzy přebolelo a nic nám nebránilo naběhnout v plné síle na Tatran Střešovice. Za trenéry to byl nejhezčí zápas z celého turnaje, kde jsme předvedli opravdu maximum a zvítězili 2:1. Po zápase bylo opravdu hodně radosti. Dále nás čekala znovu Bohemka, se kterou jsme opět potvrdili vítězství 7:0. Jako s úplně posledním soupeřem na turnaji jsme se setkali s druhým polským družstvem PUKS Trzebinia I, kterému jsme po velmi vyrovnaném souboji bohužel v závěru podlehli 1:3.

Nakonec jsme obsadili pěkné šesté místo a z Prahy odjížděli s medailí za účast na krku. Možná trošku za očekáváním holek, ale byl to veliký kus práce, který Dračice v Praze ve velmi tvrdém konkurenčním prostředí odmakaly. Náš tým opět dominoval nejmladším věkovým složením v této kategorii plné dívek z ročníku 2011, takže když se na to podíváme z této stránky, tak je to obrovský úspěch. Víme, že dokážeme zahrát i s takovými týmy jako jsou pražské velkokluby Tatran a Bohemka.

Dračice, letí vám veliká pochvala za nádherný turnaj v Praze a za to, že jste takový parádní tým bezva florbalistek.

Sestava FBK Dračice Hořice: Amálka, Denča, Lůca, Anička, Markétka, Adélka, Alička + trenérky Ivča a Irča

A pokud vás zajímá, jak si vedli v Praze naši kluci, nenechte si ujít další článek...