69_20230518_221815.jpg

První rodičovské klání proti Tatranu Střešovice

V pátek 12. května vyjela výprava rodičů, trenérů a dalších účastníků navštěvujících pravidelné páteční rodičovské tréninky do Prahy. Po vydařené cestě se všechny posádky vozů sešly v Unihoc aréně Na Kotlářce s úsměvem na rtech. Soupeř dorazil vzápětí, a tak jsme šli na věc.

Utkání jsme začali ve hře na 4 obránce, 2 centry a 5 křídel. Předzápasová nervozita z některých hráčů spadla s příchodem na hřiště, a tak jsme se brzy po úvodním hvizdu ujali vedení, další rozehra a 2:0 pro nás. Soupeř se otrkal, a tak se hrálo až do stavu 4:4 vyrovnaně na obou stranách. Ve druhé části se rozrazily dveře a do haly vlétla trenérka Ivča s davem našich malých věrných fanoušků, kteří o tomto víkendu hráli rovněž v Praze. Holky fandily, vlajky vlály a my trochu promíchali sestavu. Hra se přelévala od našeho brankáře Davida Lukeše až k jejich mladému gólmanovi. Šancí jak naseto.

Bohužel nás trochu vykolejilo další zamíchání sestavy, kdy jsme do obrany nominovali dalšího příchozího trenéra Milana, který zuřivě hledal vstup do haly. Po 2 zbytečných návštěvách trestné lavice od naší hrající managerky Lenky jsme sice mohli mít radost, že ubráníme oslabení, ale soupeř se i tak dostal do vedení. Na časomíře svítilo 9:6 pro naše pražské vyzyvatele.

Naštěstí jsme do plánované čtvrté části opět trochu zakvedlali sestavou a hlavně se srovnali psychicky. Zrychlili jsme střídání a na hřišti to bylo znát. Zahájili jsme gólovou stíhací jízdu a remízový gól vsítil pár vteřin před koncem celého utkání přesně mířící Míša. S remízou 9:9 jsme ve výsledku spokojeni.

Cestou z haly nejmenovaná posádka ještě přelezla zamčenou bránu a jelo se. Trenéři Aleš a Mára ještě cestou zpět na benzínce zhodnotili naše vystoupení, Libor dodal pár motivačních hesel, David sprdnul chybující na hřišti a vyrazili jsme zpět do Hořic.

Děkujeme všem našim rodinným příslušníkům za to, že nás pustili. Na to, že nám je dohromady 574 let, celkem máme více než 20 dětí a 3 vnoučata, tak je plichta dobrá! Děkujeme Tatranu za pozvání a těšíme se na podzimní odvetu u nás v Hořicích!

Sestava:
David Lukeš, Libor Dvorský, Lenka Jansová, Josef Maťátko, Milan Heligr, Aleš Jansa, Marek Pech, Michal Zubr, Iveta Malá, Iveta Růžičková, Milan Petrák, Petr Malý, Pavel Čížek, Vašek Křepelák

Branky:
Drtivá většina Mára Pech, 2x Petr Malý, 1x Aleš Jansa, 1x Michal Zubr