33_20221126_215240.jpg

První turnaj minipřípravky v historii klubu

V sobotu jsme vyjeli s našimi nejmladšími Dráčaty z MINIPŘÍPRAVKY na turnaj do České Skalice. Nejenže to byla ligová premiéra pro většinu hráčů, ale i historicky první turnaj této věkové kategorie, kterého se účastnilo družstvo FBK Hořice!

Bacily řádí v našich řadách hodně divoce, a tak s námi do Skalice vyrazili i dva zkušenější hráči z přípravky. Do deštivého rána se moc vstávat nechtělo, ale v hale už jsme byli plní chuti a odhodlání si to užít. Čekali na nás soupeři z domácí České Skalice a Hradce Králové. Proti Hostinnému, které přijelo na turnaj s o 2 roky staršími dětmi, jsme nakonec nehráli.

V hale to klouzalo jak na zimním stadionu, ale ani to nás nezastavilo a my jsme mohli zažít spoustu nových věcí. Máme za sebou první setkání s rozhodčím na turnaji a byl ochotný a milý, takže už víme, že se ho bát nemusíme. Vyzkoušeli jsme si pozici brankářů, neohroženě útočili, obětavě bránili. Několikrát zazvonila tyčka a došlo i na parádní gól! A až se naučíme ještě lépe mířit, bude jich určitě víc. Nikdo se nezranil a náš dračí pokřik duněl halou.

Děkujeme rodičům, kteří fandili z tribuny a naše snažení ocenili vždy potleskem. Maminky se nám postaraly o vynikající občerstvení!

To největší poděkování však patří Štěpánce, Ríšovi, Emmičce, Barunce, Jůlince, Diance, Matyáškovi a Pepíkovi. Svoji turnajovou premiéru zvládli naprosto bravurně a jako trenéři jsme na ně náležitě pyšní!

Kristýna, Alča a Aleš