32_20221117_195600.jpeg

Šimon Heligr vyhlášen nejlepším hráčem republikového finále ZŠ AŠSK

„Ještě jsem doma žádnou stříbrnou medaili neměl,…“ říká spokojeně nejlepší florbalista republikového finále základních škol AŠSK, Šimon Heligr.

Šimon Heligr je nadějný a dravý florbalista, který od svých 5 let hraje v našem florbalovém klubu FBK Draci Hořice. Se svou školou, ZŠ Cerekvice nad Bystřicí, minulý týden absolvoval republikové finále (kam se spolu se svými spolužáky probojoval přes úspěšné okresní a krajské kolo). Mezi 16 nejlepšími celky z celé republiky pak pod vedením trenéra Vojtěcha Hynka uhráli cerekvičtí žáci fantastický výsledek a odváží si stříbrné medaile!

Díky svým výkonům na finálovém turnaji byl vyhlášen nejlepším hráčem. V konkurenci dalších téměř 200 hráčů pro něj rozhodlo kromě vysokého nasazení zejm. hodně vstřelených gólů, kterými pomohl svému družstvu až do vysněného finále.

1) Šimone se svou ZŠ Cerekvice nad Bystřicí jsi to dotáhl až do republikového finále, jaké jsou první dojmy z úžasné stříbrné medaile?

Dobré. Ještě jsem doma žádnou stříbrnou medaili neměl. Jsem rád, že jsme se do republikového finále dostali. Je to pro nás skvělý výsledek. Jsme malá škola, která se dostala až na republikové finále. Chtěli jsme domů přivézt medaili, dělali jsme pro to všechno. Za stříbro jsme všichni strašně rádi.

2) Popíšeš nám samotné finále?

Prohráli jsme 13:5. Někdy nám hráči utekli. Občas jsme si špatně obsazovali hráče. Dávali nám góly zpoza brány. Snažili jsme se, ale soupeř byl lepší, než my. Během zápasu jsme měli 2 nájezdy, jeden jsme proměnili, tak i z něj byla radost.

3) Střelecky se ti velmi dařilo, jako nejlepší hráč turnaje sis vysloužil krásné ocenění. Bylo více branek nebo nahrávek?

Bylo více branek. Ostatní spoluhráči přihrávali spíš mně. Já jsem nahrál asi jen na 2 góly.

4) Jsi ze sportovní (hokejovo-florbalové) rodiny. Jaké byly reakce po příjezdu doma?

Rodiče a brácha se ségrou mi gratulovali, všichni byli nadšeni. Gratulovali i panu učiteli.

5) Florbalu se věnuješ od mala, aktuálně v Hořicích hraješ v mladších i starších žácích, chodíš prohánět starší ročníky na rodičovské tréninky, kam bys to chtěl v budoucnu dotáhnout? Máš vysněný klub?

Do Pardubic do Superligy. Je to můj vysněný klub.

Přejeme Šimonovi hodně zdraví, štěstí a i nadále tak dobrou střeleckou mušku v kombinaci se skvělým kolektivem!