109_20240111_223817.jpg

Švédská jízda

Znáte ten pocit, když vás něco pohltí tak, že vůbec nevíte že existuje jiný svět, než ten ve kterém jste VY sami a to, co právě děláte? Znáte ten pocit, kdy vás něco pohltí tak, že nemyslíte na práci, na starosti, na trápení a věnujete se úplně naplno tomu, co právě děláte a absolutně nic nedokáže rozptýlit vaši pozornost a soustředěnost?

Tak tomu se říká flow, neboli stav mysli, stav stoprocentní soustředěnosti. Díky výpravě na Gothia Innebandy Cup do Göteborgu jsme toto mohli zažít. 14 kluků a 13 děvčat, 4 trenérky, 1 trenér, 3 maminky a 1 tatínek si užili společných 5 dní neskutečných zážitků, na které budeme minimálně do příští Gothie vzpomínat.

Co se týče dat a statistik tak ty jsou jasné:

Kluci se ve své kategorii v konkurenci 43 týmů umístili na 27. místě. Zažili si dvě výhry, jednu remízu a tři prohry. V žádném souboji se počet obdržených branek nepřehoupl přes desítku, jednou náš gólman vychytal nulu. Viděli jsme neskutečně soubojů, nahlédli jsme pod pokličku severskému stylu florbalu, pochopili jsme a na vlastní kůži zažili, kde jsou naše slabiny a v čem je třeba se zlepšovat.

Děvčata ve své kategorii čítající 17 týmů obsadila nádherné 9. místo. Byla to jejich velká premiéra, jelikož se u nás pětkový florbal v této věkové dívčí kategorii nehraje. Dračice se s tím ale popraly velmi statečně a díky svému bojovnému nasazení se dostaly až do semifinále playoff B. Na turnaji poprvé zažily, jaké to je slavnostně nastupovat na hřiště před zaplněnými tribunami, jaký je to pocit hrát v nejlepších švédských halách a úspěšně si vyzkoušely, jak se rozhoduje utkání samostatnými nájezdy. V přátelském zápase den před zahájením turnaje se také setkaly s pozdějšími zlatými medailistkami této kategorie s výsledkem 2:3. I ostatní soupeřky byly vždy těsně na dostřel. Obrovské poděkování všem našim hráčkám a také třem hráčkám z klubu FBK Jičín, které se s námi vydaly na sever a velmi přispěly k výborným týmovým výkonům.

Kromě zápolení v turnajových bojích jsme si užili také spoustu zábavy kolem, poznali jsme se lépe navzájem, sblížili jsme se s rodiči našich svěřenců. Víme, že v nich máme velké opory - obzvláště ve chvílích, kdy potřebujeme fandit, ale i když potřebujeme čerstvou kávu, zákusek nebo najít toaletu. Zjistili jsme, že máme mezi sebou skvělé navigátory a průvodce po neznámém městě - díky hlavním trenérům Milanovi a Ivče jsme nikdy nebloudili. A také jsme se na vlastní kůži přesvědčili o tom, jak naše trenérka Týnka umí všechno v angličtině vyjednat. Děti ve volném čase zjistily, kdo jak je na tom v karetních hrách, v hraní na schovku nebo v týmových "lumpárnách". Objevili jsme o sobě věci, které nám dosud zůstávaly utajeny - jako např. kdo v noci chrápe, kdo je náměsíčný, kdo je při spaní nejvíc upovídaný apod.

Troufám si říct, že všichni si odnášíme hromadu zážitků, kupu dojmů a nepřeberné množství zkušeností, se kterými budeme dále pracovat. Závěrem bychom chtěli pogratulovat a velice poděkovat všem hráčům, jejich rodičům a také sponzorům, kterými jsou Město Hořice, Catering Jiří Šubrt, AppleMix.cz a Rodinná farma Heligrových.

Týmový slovníček:
šavr klíč
plus kafé
automatik mešín = objednávací panel v McDonald's
a jedno kofí plís
nou nejm = bez potisku
šery men = Burák + jeho 30 rajčat ?

Plusy a mínusy:
- ztracené 3 čepice
+ nalezeny 2 čepice
= - jedna čepice

+ Burák veze suvenýry (florbalku z potoka, 1 nalezený chránič holeně, cyklistické kolo po dědovi a vrut z lavičky jsme tam raději ponechali)