U9 zahájila rok 2024 turnajem v Hradci Králové

Vánoce a odpočinek za námi a hned první víkend vyrazila naše přípravka U9 do Hradce Králové, kde jí čekalo 6 zápasů. Tento turnaj bychom mohli nazvat turnajem Hořice versus Hradec. Nastoupili proti nám totiž hned 4 týmy z Hradce, jednou tým z Jičína a Jaroměře. Po dlouhé době jsem si jela užít turnaj z tribuny a vyzkoušet si také atmosféru jako divák :)

V prvním zápase se naše U9 příjemně rozehrála s týmem z Jaroměře a hned na začátku jsme si vychutnali pěkný výkon okořeněný 2 góly v síti soupeře. Naše obrana držela pevně, a tak měli hned po prvním zápase naši hráči důvod k radosti.

Druhým soupeřem byl tým označen jako Hradec Králové černí. Zde jsme se trošku zapotili a celý zápas měli co dohánět, ale v posledních minutách jsme vyrovnali hru a vstřelili i nějaký ten gól, takže lze utkání hodnotit jako vyrovnané po všech stránkách.

My fanoušci jsme byli spokojení a těšili jsme se na dalšího soupeře….a světe div se – opět Hradec (FBC POL SKONE Hradec Králové). Tentokrát se nám to trošku nepovedlo a ochutnali jsme i hořkost z prohry. Bylo to ale jen o gól... Takže pěkný zápas! Pak nás čekala půlhodinová pauza, kdy naši Draci mohli načerpat energii a sílu do druhé poloviny hradeckého turnaje.

Jako 4. soupeř přišel na řadu IBK Hradec Králové černí – není to chyba – opět černý Hradec, ale jiný klub. Byl to převážně dívčí tým. Přiznám se, že si teď ani nejsem jistá, jestli tam vůbec nějakého kluka měli. No, důležité to není. Draci byli úžasní, zápas bohatý na góly a krásnou hru jsme zakončili velkou kanonádou. Tento souboj nás opravdu nakopl. Nálada v týmu byla úžasná, zaskórovali i hráči, kteří se tak často k brance soupeře s míčkem běžně nedostanou, takže radost velká jak u fanoušků, tak u Draků! Čtvrtý zápas jsme sice vyhráli s velkým rozdílem, ale z mého soukromého pohledu fanouška a zároveň rodiče nás nejhezčí a nejnapínavější zápas teprve čekal.

Po krátké přestávce jsme nastoupili s velkým překvapením proti Hradci – IBK Hradec Králové – bílí (poznámka pro čtenáře – konečně naposledy, víc týmů Hradec už neměl). Začátek utkání byl pro náš tým zdrcující. Během prvních 2 minut 0:1, za chviličku 0:2 a než jsme se stačili trošku oklepat, už tam byl třetí… No jo, i to se prostě může stát. Při čtvrtém gólu jsme už moc nedoufali v nějakou velkou změnu. Stav 0:4 není nic moc, ale ani naši juniorští hokejisté při utkání o bronz s Finy to nevzdali, zabojovali a odvezli si úžasné 3. místo, tak proč by to nedali i naše děti?!

Naši florbalisti to taky nevzdali a pořádně se do toho opřeli. Když padl do brány soupeře první gól, rozzářily se všem oči a začali jsme opět doufat. Do konce utkání zbývalo opravdu jen pár minut, takže šance na velký zvrat moc nebyly, ale….3 minuty do konce a bum, byl tam další gól. Nálada byla neskutečná a fanoušci věřili, že to nebude poslední vydařená střela z naší strany. Neuběhla ani minuta a mohli jsme se radovat znovu. V ten moment jsme si přáli jen jediné a taky jsme to dost hlasitým skandováním dávali najevo: „Ještě jeden, ještě jeden!“ Na časomíře ubíhaly vteřiny šíleně rychle. V čase 11:55 se ale stalo něco neskutečného, do brány Hradce vletěl i náš vytoužený čtvrtý míček! A my všichni hořičáci slavili, skákali, křičeli a objímali se, jako bychom vyhráli světový pohár. ÚŽASNÝ ZÁPAS, NA KTERÝ DLOUHO NIKDO Z NÁS NEZAPOMENE!

Posledním soupeřem byl tým z Jičína. Malá kaňka na závěr, ale já si z nepovedeného výkonu nic nedělám, protože 4. a 5. utkání na dnešním turnaji mi to všechno vynahradilo.

Myslím si, že děti odjížděly domů spokojené, vylítané a plné dojmů. A my rodiče? Nikoho víc hrdého na své děti byste v neděli v Hradci nepotkali! Už teď se těšíme na další zápasy! Všem hráčům moc děkujeme za úžasné nedělní dopoledne!

V bráně byl velkou oporou Maty Nekvapil, Didi Měkotová a Ella Novotná. Patří jim velké díky za krásnou práci. Sestava U9: Terka Balážová, Vojta Boháč, Bára Černá, Domča Halenár, Štěpánka Hypiusová, Didi Měkotová, Maty Nálevka, Maty Nekvapil, Ella Novotná, Ríša Novotný, Filda Sedláček a Filda Souček. Trenérská opora: Verča Purmová, Flora Besperátová