95_20231106_213520.jpg

Úspěšný víkend mladších žáků U11, U12 i U13

Trenéři všech našich týmů mladších žáků - U11, U12, U13 - si pro vás připravili vyčerpávající souhrn víkendových turnajů svých svěřenců. A že to byl víkend nadmíru úspěšný!

V sobotu 4.11. se mladší žáci z kategorie U11 vypravili sbírat další florbalové zkušenosti do Chlumce nad Cidlinou na přebor 3+1. Pro velkou marodku jsme tentokrát přihlásili jen jedno družstvo. Bylo nás jen pět plus brankář.

Této role se v prvním zápase proti Předměřicím zhostil Matěj, o obranu se starala Viky a Ondra, v útoku se točili Tobík, Domča a Filip. Střelecky se nám dařilo, rychle jsme se dostali do vedení. Soupeř byl ale důslednější, lépe kombinoval, a tak nás přeci jen nakonec přestřílel.

Ve druhém zápase proti Hradci Králové do branky zaklekl Filip. Do poločasu jsme se ještě trochu hledali, ale pak jsme se našli. Tedy hlavně Dominik s Matějem, jejich gólové nahrávky musely diváky bavit. Jinak to byla opět kovbojka, do šatny jsme šli unavení, ale spokojení.

Domácí odehráli celý turnaj v minimálním počtu 3+1, tedy bez možnosti střídat. Před posledním utkáním jsme si řekli, že je zkusíme uběhat. To se nám ale úplně nedařilo. Dominik se v brance rozhodně nenudil, Chlumečtí pozičně výborně bránili a následně vyráželi do rychlých brejků. Naštěstí nás střelecké štěstí neopustilo a vývoj zápasu jsme kontrolovali až do konce. Turnaj v Chlumci jsme si užili, soupeřům nasázeli spoustu gólů a určitě dopadli lépe než ti pověstní sedláci.


V neděli 5.11. vyrazili mladší žáci z kategorie U12 do Hostinného. Tradiční sestavu U12 (gólmanka Amálka, Viky, Lucka, Adélka, Anička, Pepa, Patrik, Jirka) doplnili Filip B. (posila z U15) a Ondra s Matějem (U11). Pro poslední 2 jmenované to bylo první soutěžní utkání na velkém hřišti, zvládli ho na výbornou.

V prvním zápase jsme porazili Dobrušku 3:1 a oplatili jim tak porážku z minulého kola. I v zápase s Jičínem jsme bojovali ze všech sil a podlehli jen těsně 2:3. S Přeloučí jsme se letos utkali už třikrát, ale poprvé z toho byl alespoň bod za remízu 3:3. Pravidelně se potkáváme i s Hostinným, potřetí jsme jim vstřelili 7 branek, naopak inkasovali pouze dvakrát.

V tabulce čtvrtého koše 3. kola Ligy mladších žáků 5+1 jsme skončili třetí, jen bod za vítěznou Přeloučí. Odměnou nám tak je, že v neděli 19. 11. budeme s družstvem U12 hostit turnaj 3. koše v naší domácí hale. Přijďte nás podpořit!


Mladší žáci U13 už mají domácí premiéru za sebou. V neděli 5. listopadu jsme pořádali turnaj 2. koše.

Nejdříve jsme změřili síly s Jaroměří. Utkání to bylo dramatické. Soupeř se dostal rychle do vedení po trochu nešťastném, trochu náhodném gólu. My dokázali otočit na 3:1. Opět mela před naší brankou, skákavý nebo nešťastně tečovaný míček a v poločase srovnáno na 3:3. Viděli jsme, že herně jsme na tom lépe, jen je potřeba při bránění přistupovat k hráčům opravdu natěsno, naopak v útoku začít lépe kombinovat. Na střídačce jsme jen zopakovali to, co zaznělo už v šatně před zápasem.

Znovu jsme inkasovali, znovu vyrovnali. Čas běží, do konce zbývají necelé tři minuty, Jaroměř potřetí vede. A do toho vyloučení našeho hráče. Ale hrajeme neskutečně aktivně, i ve čtyřech dokážeme zmáčknout soupeře na jejich půlce. Náš brankář míří na střídačku, pátý hráč do pole. Ani nestačí doběhnout a je to 5:5! Stejné číslice svítí na tabuli i po další půlminutě, bod za remízu je náš.

Pozápasový rozbor utkání je dlouhý a důkladný, ale dokážeme čerstvě nabité zkušenosti přenést do dalšího zápasu? Výsledek 7:3 se Rtyní nám dal jasnou odpověď. Utkání jsme měli pod kontrolou, drama se tentokrát nekonalo. Vůbec nám to nevadilo.

I proti FbK Orlicko-Třebovsko hrajeme „naši hru“. Vítězství 10:3, v šatně poté poprvé nahlas zaznělo, co jsme se doteď báli vyslovit. Můžeme dnešní turnaj vyhrát a postoupit do nejvyššího koše naší ligy?

Tyhle myšlenky musí pryč, potřebujeme se stoprocentně soustředit jen na následující utkání. Náchod jsme letos už dvakrát porazili, ale vždy jen o jednu branku. Nic nemáme zaručeno.

Střílíme první gól a postupně navyšujeme vedení až na 5:0. Náchod se ale nevzdává, všechna čest. V poločase je to 5:1. Síly docházejí, bojujeme o každý míček, výsledkem jsou fauly a postupně hrajeme třikrát v oslabení. Tentokrát nepotřebujeme gól dát, poctivě bráníme na naší půlce. Když to jde, klidně míček obloukem odpálíme a znovu zformujeme obranné postavení. Mára nás drží jistými zákroky v brance a parádními výhozy. Daří se nám ale i brejky. Instrukce ze střídačky zní jasně. Podržíme míček na hokejkách, klidně v rohu soupeře, abychom trochu pošetřili docházející síly. Ale to neznáte naše útočníky, ani brankář soupeře si neodpočine. Tribuna bouří, naši fanoušci musí být spokojení.

A pak zazní siréna, na tabuli svítí 7:2, výbuch euforie. První koš je náš!

Na postupu se tentokrát podíleli: Mára, Elen, Markét, Čenda, Šimon T., Šimon H., Maty K., Maty V., Matěj S., Dan, Fanda M. a Filip Č. 

Děkujeme všem mladším žákům za tento florbalový víkend a věrným fanouškům (hlavně rodičům) za podporu.