Za 2. místo na turnaji si starší žáci zaslouží pochvalu!

V neděli 27. 11. jsme jeli do Chlumce nad Cidlinou, kde nás čekaly zápasy v 6. výkonnostním koši, kam jsme se dostali po nepříliš povedených výkonech v minulých kolech.

První zápas s Orly ze Rtyně v Podkrkonoší byl vyrovnaný a i když jsme dlouho vedli gólem Buráka, nakonec utkání skončilo remízou 1:1. Druhý zápas s Českou Skalicí byl náš nejlepší. Nejdřív jsme se museli vypořádat se smradlavými rozlišováky, které nám kvůli stejné barvě dresů dali pořadatelé (speciálně holky to dost těžko snášely). V utkání jsme vedli už 3:1 po gólech Buráka, Martina Pospy a Císiho, ale soupeř dokázal vyrovnat. Po další brance Kuby Císaře ale už mohla vypuknout radost na naší střídačce po zasloužené výhře 4:3.

Díky této výhře jsme postoupili do zápasu o 1. místo proti Jičínu. Do tohoto utkání jsme vstoupili sebevědomě a první poločas jsme byli možná i lepším týmem. I 2. poločas byl vyrovnaný, ale bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a prohráli 1:5. Náš jediný, ale moc hezký gól dal Páťa (ač ho zápise rozhodčí připsali Tomovi). V tomto duelu jsme i pobavili diváky. Začalo to dramaticky. Po jednom ze soubojů zůstal ležet na zemi Pospa a nechtěl se zvedat. Jen jsme čekali, kdy rozhodčí přeruší hru, když v tom přiběhl k Pospovi náš kapitán Kuba Císař a se slovy "vstávej ty vo.." zvednul Pospu z palubovky a hrálo se dál. Divácká tribuna se smála ještě dlouhou poté.

Celkově jsme tak na turnaji obsadili hezké 2. místo. Z trenérského pohledu musím pochválit všechny Draky za velmi dobré výkony. Skvěle zachytali oba brankáři - Mára i Péťa. Perfektní turnaj odehrály i holky - Lucka s Elen.