60_20230328_113140.jpg

Nedělní domácí turnaj mladších žáků hodnotí trenérka Iveta Růžičková

Po dvouměsíční pauze způsobené jarními prázdninami napříč okresy se představili mladší žáci FBK Draci Hořice na domácí půdě. Napříč všemi věkovými kategoriemi už byla v šatnách cítit nedočkavost a obrovská natěšenost na ligové zápasy. O to spíš, když po výpadku hrajete rovnou před domácím publikem, kam zavítají soupeři ze Rtyně v Podkrkonoší, Trutnova a Dobrušky.

Bohužel nám kvůli nemoci na poslední chvíli ze sestavy vypadla naše gólmanská jednička Marek Doleček. Avšak do branky za něj nastoupila velmi ochotná hráčka z pole - elévka Denisa Rybová, jejíž výkon mezi tyčkami zápas od zápasu rostl a nenechala mnohdy skórovat ani ty nejlepší střelce soupeřů. V tom jí výborně pomáhala i naše silná týmová obrana. V útoku se nám dařilo proměňovat šance, což vygradovalo v druhém a třetím utkání, kdy naše jedno družstvo (pozn. utkání hrají současně dvě družstva na dvou hřištích vedle sebe) posílil Šimon Heligr a do hry tak vnesl obrovský náboj, který ještě více dostal do tempa ostatní hráče z týmu.

Na druhém hřišti naši branku velmi dobře střežil Šimon Toman. První lajna ve složení Maty Krejčí, Matěj Včeliš a Filip Dufek předváděla pěkné herní kombinace zakončené góly. Dařilo se i zbytku týmu, kde se zapojili i dva letošní nováčci.

Naše perfektní fanoušky jsme rozhodně nezklamali a odehráli vydařená utkání, za která si všichni zaslouží ohromnou pochvalu. Především bych chtěla vyzdvihnout týmovou spolupráci a zakončené herní akce, které se určitě zalíbily i všem divákům na tribuně. Děkujeme celému týmu za hezké florbalové nedělní dopoledne a za organizaci domácího turnaje.

Sestava:
Tým 1: Denisa Rybová, Čeněk Růžička, Šimon Matějíček, Filip Bureš, Viktorie Vrabcová, Filip Čížek, Dan Hájek, Šimon Heligr
Tým 2: Šimon Toman, Fíla Dufek, Matyáš Krejčí, Matěj Včeliš, Fanda Dušek, Max Halchyn, Pepa Bret, Šimon Štayr
Trenéři: Martin Kopecký, Petr Malý, Irena Čížková, Iveta Růžičková