28_20221110_110721.jpg

Přípravka z Cerekvice na svém prvním turnaji

Koncem minulé sezóny jsme navázali spolupráci mezi naším klubem a kroužkem florbalu v cerekvické základní škole. Cílem bylo, aby si děti ze ZŠ Cerekvice nad Bystřicí mohly zahrát dlouhodobou soutěž. A jelikož je v Cerekvici mnoho malých nadšených florbalistů a florbalistek, byla dohoda na světě a tento víkend mohly děti konečně vyjet na svůj první ligový turnaj.

Nikdo z dětí si nechtěl nechat ujít svůj první turnaj, a tak jsme do Hostinného přijeli takřka kompletní. Dvanáct hráčů do pole a jeden brankář si užilo své první minuty na hřišti mezi registrovanými hráči. Nebylo lehké odhadnout, jestli náš nezkušený tým bude konkurenceschopný, ale nakonec nás všichni hráči příjemně překvapili. 

Hostinné A nás však hned v prvním zápase zmrazilo několika brankami. Ve druhém poločase jsme se však rozkoukali a vývoj utkání otočili. V utkáních s Českou Skalicí a Hostinným B jsme míček ze své branky tahali dohromady jen třikrát, oproti tomu naši soupeři mnohonásobně častěji. 

Zrcadlo nám na závěr turnaje nastavil zápas proti Novému Městu nad Metují, kterému jsme rychlostně a důrazem nestačili. V prvním poločase jsme proto dostali několik branek. S turnajem se však loučíme pozitivně, protože jsme ve druhém poločase hru opět vylepšili a alespoň v něm nastříleli více gólů než soupeř.