73_20230524_220608.jpg

PFC Spring vol.2 - jak se dařilo klukům?

V prvním článku o PFC Spring jste si přečetli, jak se dařilo našim holkám. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se dařilo našim klukům a Elen. Obsáhlé zpravodajství si pro vás připravil trenér Milan Petrák.

Druhý tým, který na PFC hájil barvy Hořic, byl tým složený z kluků narozených v roce 2011 a mladších. Jelikož pravidla umožňují doplnit tým i dívkami, tým posílila ještě Elen Fejfarová. V kategorii B11 se účastnilo celkem 13 týmů rozdělených do 3 skupin. V naší skupině jsme tak měli proti sobě ještě týmy FBC Draci Říčany, Black Angels a slovenské Surikaty Košice.

Po dlouhém cestování, akreditaci a přesunu na cílovou halu si naši Draci chvilku oddechli v přilehlém parku. Klasickou rozcvičku pro zahřátí nahradil fotbálek a házená. Z důvodu nabitého turnajového harmonogramu jsme první zápas hráli už v pátek proti Říčanům.

S blížícím se začátkem utkání byla na hráčích znát nervozita. Klání bylo od prvního hvizdu velmi vyrovnané. Dračí souboje přinášely slibné akce, netrvalo to dlouho a ujali jsme se vedení. To nám ale dlouho nevydrželo a Říčany srovnaly. Takto se vyvíjel celý zápas. Až na konci svítilo na tabuli skóre 4:4. Pro naše svěřence to byla vůbec první turnajová zkušenost z florbalem na velkém hřišti hraná systémem 5+1.

Den jsme zakončili skvělou večeří a trochu hektickým přesunem na přátelské utkání rodičů a trenérů s rodiči z Tatranu. O tom je už ale jiný článek.

Sobotní ráno začínáme brzkým vstáváním. Jak to ty děti dělají, ze nepotřebují spát, to nechápu. Vyrážíme na snídani a pak rovnou na halu. Soupeřem nám mají být borci z Black Angels. Tým, který má zastoupeni i v Superlize. Od začátku bylo vidět, že protivník je na tom velmi dobře s kontrolou balónku i přesností přihrávek. Přesto jsme se drželi a bojovali až do konce. Utkání skončilo zaslouženou výhrou soupeře 6:3.

Následoval přesun na poslední halu, kde nás čekal zápas se slovenským soupeřem. Od začátku jsme šli do utkání hodně namotivováni s cílem urvat tři body za výhru. Nasazení všech Draků bylo neskutečné. Boj o každý balón, častá střelba i kombinační hra nesly ovoce. Díky tomu jsme po první půlce vedli 5:1. Přišla druhá půle a pocit, že je vše v kapse. To bohužel znamenalo dva slepené góly soupeře do naší branky. Po zásahu do sestavy a stažení hry na dvě lajny se hra trochu uklidnila. Soupeř i presto dál velmi tlačil a měl převahu. V tu chvíli nás několikrát podržel skvěle chytající brankář. Zápas se nám nakonec podařilo dotáhnout do vítězného výsledku 5:4.

Teď nezbývalo než čekat, jak dopadne poslední utkání ve skupině mezi Black Angels a Říčanami. Andělé vyhráli 4:0. Díky stejnému počtu bodů na 2. a 3. místě v tabulce rozhodovalo lepší skóre a to hrálo v náš prospěch. Nastala obrovská euforie. Tahle parta, která nikdy nehrála a neměla zkušenosti na takovém hřišti, postoupila do elitní části mezi 6 nejlepší celků! To jsme museli oslavit, a tak jsme s dětmi vyrazili na procházku Prahou a zaslouženého „burgra“.

Den D je tu, neděle znamená čtvrtfinále proti Karlovým Varům. Další tým, který má superligové zastoupení. K zápasu jsme nastoupili v krásné hale v Řepích a podporou nám tam byli i rodiče, co přijeli fandit.

Ze začátku utkání jsme k soupeři přistupovali s velkým respektem. Což vedlo k tomu, že soupeř rychle skóroval dvěma slepenými góly. Postupně si i Draci začali vytvářet nebezpečné šance. Z jedné takové se nám podařilo vsítit gól. Vary ale kontrolovaly hru a postupně přidávaly další góly. I tak jsme to nezabalili a makali až do konce a vytvářeli si šance na další góly. Skvělé zákroky předváděli jak obránci, tak i výborný gólman. V utkání jsme si prvně ve své kariéře zahráli přesilovku i oslabení a to se nám podařilo ubránit bez inkasované branky. Konečný výsledek byl pro Karlovy Vary zaslouženým vítězstvím 1:8. Pak jsme ještě rychle spěchali podpořit naše holky v bojích na PFC a hurá domů.

Závěrem je třeba říct, že za oba trenéry jsem na všechny děti velmi hrdý. Draci předvedli krásné výkony a velkou bojovnost. Prvně nastoupili na velké hřiště, prvně vyzvali soupeře v herním systému 5+1, prvně se hrálo na velké brány a nezalekli se ani první přesilovky a prvního oslabení, ...

Výsledkem je dělené 5.-6. místo a umístění třeba před týmem Tatran Střešovice. Děkujeme Draci!

Sestava:
Marek Doleček (G), Šimon Matějíček, Šimon Heligr, Filip Bureš, Kryštof Petrák, Matyáš Krejčí, Matěj Včeliš, Daniel Hájek, Filip Čížek, František Man, František Dušek, Čeněk Růžička a Elen Fejfarová

Posily na první zápas:
Markéta Kuchtová a Denisa Rybová

Trenéři:
Milan Petrák, Veronika Kuchtová